Yazılarımız

Ürünlerimiz ve ürünlerimizin temelini oluşturan ağaçlar hakkında

Yazılarımıza göz atabilirsiniz.
ahşap takı dünyası

Ahşap takı dünyası

İşte ahşap takılar sizi doğaya daha da yaklaştırıyor. Bu takılara her baktığınızda kendinizi doğaya atmak isteyeceksiniz.
Ahşap yüzük parmağınızda size hep doğanın sıcaklığını hiss etdirecektir.
Bir altınla harmanlanmış ahşap kolye sizin bir doğa sever olduğunuzu etrafınızda olanlara hiss etdirecektir.

Kağıt yapmaktan güzel mücevherler üretmeye kadar, ahşap gerçekten çok yönlü bir doğa ürünüdür.
Hafif, kullanımı kolay, doğal bir malzeme olarak bol miktarda bulunur ve bu da onu en çok aranan mücevherlerden biri yapar.
Hindistan’da, Anadolu’da ahşap işçiliğinin mirası oldukça zengindir. Mesela ahşap kakma işi yapılır.

Yapılan eşyalar çaydanlıklar, kutular, tepsiler, masa ayakları, çalgı aletleri, kaseler ve kutular ve daha bir çok ürün vardır.
Mücevherler hepimizin sevdiği ve gardırobun temel bir bileşeni haline getirmemiz için ilham aldığımız bir şeydir.
Diğer bir deyişle, mücevher moda dünyasında önemli bir rol oynamaktadır, sonuçta, ışıltılı, canlı yansıma her göze hitap ediyor.
Tarihe baktığımızda dünyanın dört bir yanındaki zanaatkarlar binlerce yıldır ahşapla çalıştı, ancak nadiren değerli mücevher alanında kullanıldı.
Ahşap takı kendi cazibesi ve değeri vardır, bunun sonucunda mücevher pazarında hızla öne çıkmaktadır.
Şimdi ahşap mücevher modası piyasada yeniden canlandığı için ve ön plana çıktığı için, miras kalan ahşap kültürümüze bağlanıyormuş gibi bir izlenim veriyor.

Ahşap takılar, adından da anlaşılacağı gibi, ahşaptan yapılmıştır ve temel olarak yüzükler, saç aksesuarları, kolyeler, halhallar, küpeler, bilezikler, broşlar vb. süs ve diğer eşyalarda
kullanılıyor.

Tercihler kişiden kişiye değiştiği için, pazardaki geleneksel veya klasik ahşap takıların yaygınlığı özellikle ilgili müşteriler için de değişecektir.
Dahası, müşteriler kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına en uygun kişiselleştirilmiş takıların kullanılabilirliğini sağlayabilirler.

Peki, ahşap mücevherlerin yapılmasına hangi malzemeleri dahil edilebilir.

Bununla birlikte, bugün tasarımcılar birçok lüks ve çok farklı tasarımlar keşfediyor ve bu tasarımlarda doğal güzelliği yepyeni bir ışıkta takdir etmemizi sağlıyor.

Eğer siz de bu ahşap takılardan birine sahip olmak istiyorsanız bizim rafizade.com web sitemiz üzerinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Select your currency
TRY Türk lirası