İncili muhabbet kuşu gümüş set

1.00

İncili muhabbet kuşu gümüş set

İncili muhabbet kuşu gümüş set modelimizin hammaddesi 925 sterling gümüştür. Setin içerisine yüzük, küpe, ve kolye ucu dahildir. Taşları garnet ve turmalin olup doğal taşdır. Üzerleri inci ile süslenmiştir. 100 % el yapımıdır. Kolye ucu, küpe ve yüzük her biri yaldızlanarak güzel görüntü verilmiştir. Ortalama 18 gram ağırlığındadır. 

Temizle
0702 0702 Stok kodu: Yok Kategoriler: Etiketler:

İncili muhabbet kuşu gümüş set

İncili muhabbet kuşu gümüş set modelimizin hammaddesi 925 sterling gümüştür. Setin içerisine yüzük, küpe, ve kolye ucu dahildir. Taşları garnet ve turmalin olup doğal taşdır. Üzerleri inci ile süslenmiştir. 100 % el yapımıdır. Kolye ucu, küpe ve yüzük her biri yaldızlanarak güzel görüntü verilmiştir. Ortalama 18 gram ağırlığındadır. 

  • 925 gümüş
  • İnci, Turmalin, Garnet
  • Yaldızlama
  • 18 gr
  •   Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
  •   Yapım aşamaları ve daha fazlası için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. İşlediğimiz ağaçlar hakkında Yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

 

 

Gümüş Hakkında

 

Gümüş, milattan önce 4000 yılından uzun zaman önce keşfedildiğinden beri her zaman değerli bir metal olmuştur. Gümüş, elementlerin tarihinde özel bir yere sahiptir, çünkü insanlar tarafından keşfedilen ve kullanılan ilk beş metalden biridir. Diğerleri altın, bakır, kurşun ve demir idi. Gümüşün popülerliği, tüm zamanların mevcut modasına tutunabilmesi, hep değer gören metal olarak kalmasının sebebi onun eşsiz özellikleridir. Yani burada gümüş ve gümüş takılar hakkında 7 ipucu ve gerçekleri size anlatacağım. 

 

Ne tür bir gümüş satın almalıyım?

 

Piyasada birçok gümüş çeşitleri var. Bunlar 925 gümüş, saf gümüş ve gümüş ev eşyalarıdır. 925 gümüş Gümüş gümüş, 92,5 %lik gümüşün ve diğer bazı metallerin, genellikle bakır veya nikelin 7,5 %inden oluşan bir alaşımdır. Bu metaller gümüşe güç, dayanıklılık ve ekstra bir parlaklık sağlar. Bu kompozisyon, gümüşe tüm dünyada kabul gören standart ekstra kalite ve dayanıklılık sağlar. Bu, yaklaşık 1300 yılında ortaya çıkan, bir gümüş standardıdır. Muhabbet kuşu gümüş set.

Peki merak ediyor olabilirsin:

Gümüşün kaç ayar olduğunu nasıl bilebilirim?

Orijinal Sterlin Gümüş, böyle bir özelliğe sahip olmalıdır. Sterlin Silver birkaç versiyonu var. Gümüş üzerinde damgalanmış 925 yazısı görebilirsiniz. Alternatif olarak ster, sterlin, STG veya sterlin gümüş kelimelerini arayın. Gümüşün dayanıklı olup olmadığıyla ilgili endişeleniyorsanız, rahat olun. Gerçekten sert ama işlenebilir bir metaldir. Herhangi bir yüzey çizik veya hasar meydana gelirse, gümüşü kolayca pürüzsüz parlamasına kadar parlatabilirsiniz. Buna ek olarak, yeniden boyutlandırma ve onarımlar çok makul fiyatlı, bu yüzden gümüş takılarınızı kolayca tamir yaptıra bilir ve çok uzun süre koruya bilirsiniz. Genel itibarıyla gümüşün fiyatı ucuz olduğu için takı için pek kaç ayar olduğu sorulmaz ancak genelde külçe gümüşün ayarı değerlendirilir. Sterlin Gümüş takılar alerji yapmaz. Muhabbet kuşu gümüş set.

Has gümüş ya da saf gümüş

 

Has gümüş yani hammaddesi 99.9 % gümüştür demektir. Yani 999 ayarındadır. Saf gümüşün rengi kararmaz. Bununla birlikte, saf gümüşün daha iyi olduğu sanılsa da, gerçekte mücevherde kullanılması çok tavsiye edilmez. Kolayca hasar görür yamulabilir, şekli bozulabilir, kolay çizilebilir ve zaman içinde orijinalliğini kaybedebilir. Has gümüş bazı takı modellerinde kullanılır ama genel itibarıyla takıya uygun değildir.

Gümüş değerli midir?

 

Sterlin Gümüş, değerli metal meslektaşlarından farklı olarak altın, paladyum ve platininden çok daha uygundur. Bunun nedeni, diğer değerli metallerden daha fazla gümüşün varolmasıdır. Ne olursa olsun, olağanüstü bir renge ve parlaklığa sahip en güzel metallerden biridir. Çünkü altın veya platin maliyetinin çok küçük bir kısmı ile sevdiğinize çok güzel takılar hediye edebilirsiniz.

Gümüş neden kararır?

 

Eğer bir gümüş takı sahibi olduysanız, zamanla parlaklığını kaybettiğini ve siyaha döndüğünü biliyorsunuzdur. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Has gümüş kolayca kararmaz. Kararmaya karşı çok dirençlidir ve rengini korur. Bununla birlikte, hava ve neme maruz kalan gümüş mücevher zamanla rengi siyaha doğru tonlanır. Bunun arkasındaki neden, alaşımdaki diğer metallerin (genellikle bakır) havadaki nem ve kükürt ile reaksiyona girmesidir. Bu gümüşe kimyasal olarak renk bozulmasına neden olur. Gümüşünüz makyaj, parfüm, losyonlar, spreyler ve deterjanlar gibi kimyasallara maruz kalırsa, daha hızlı bir şekilde kararabilir.

Gümüş takılarınızı korumak için kimyasallardan parfümden uzak tutun ve mümkünse kendi kutusunda pamuk içerisinde nemden ve havadan koruyun. Ya da sadece peçete içerisinde tutsanız bile yine kararmadan koruya bilirsiniz. Parfümünüzü losyonunuzu kullandıktan sonra en son gümüş takınızı takın. Zincirlerin birbirine karışmaması için hep bağlı şekilde saklayın. Kararan gümüşü nasıl parlatırsınız? Bunun birkaç yolu vardır. Ancak tavsiyemiz takınızı bir tamirci atölyesine ya da kuyumcu, gümüşçüye götürmenizdir. Onlar çok uygun fiyata profesyonel olarak takınızı parlatırlar. Çünkü bazen takınızda farklı metaller olabilir, farklı mine gibi doğal taşlar gibi cisimler olabilir ve eğer bu konuda bilginiz yoksa kendiniz yaparken takınıza zarar verebilirsiniz. Muhabbet kuşu gümüş set.

Marka

Rafizade

Ağırlık Yok
Yüzük ölçüsü

10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 8, 9

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“İncili muhabbet kuşu gümüş set” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select your currency
TRY Türk lirası