S harfli kalem işi gravür yüzük

1.00

S harfli kalem işi gravür yüzük

S harfli kalem işi gravür yüzük modelimizin hammaddesi 925 sterlin gümüştür. Yüzüğün gövdesi şövalye yüzük tarzındadır. Üst kısmında S harfi kişiye özel olarak el ile oyma yöntemi ile işlenmiştir. Harfin arka oyulmuş kısımları isteğe göre siyah ve ya başka renkte ya da parlak olarak bırakılabilir. Yan kısımlarına yine isteğe göre helezonik yaprak deseni oyulmuştur. 100 % el yapımıdır.  Kişiye özel oyma tekniği ile farklı desenler yazılar ve s. işlenebilir. Ortalama 29 gram ağırlığındadır. 

Temizle

S harfli kalem işi gravür yüzük

S harfli kalem işi gravür yüzük modelimizin hammaddesi 925 sterlin gümüştür. Yüzüğün gövdesi şövalye yüzük tarzındadır. Üst kısmında S harfi kişiye özel olarak el ile oyma yöntemi ile işlenmiştir. Harfin arka oyulmuş kısımları isteğe göre siyah ve ya başka renkte ya da parlak olarak bırakılabilir. Yan kısımlarına yine isteğe göre helezonik yaprak deseni oyulmuştur. 100 % el yapımıdır.  Kişiye özel oyma tekniği ile farklı desenler yazılar ve s. işlenebilir. Ortalama 29 gram ağırlığındadır. 

  • 925 gümüş
  • 29 gr

İsteğe göre ürünlerimizde değişiklik yapılabilir, özel sipariş alınmaktadır.  Bunun için iletişime geçebilirsiniz.

***  İsim veya tarih yazılmaktadır.

***  Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

***  Yapım aşamaları ve daha fazlası için instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. İşlediğimiz ağaçlar hakkında Yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Kalem işi gravür yüzük

Rafizade size tarihten günümüze kadar gelmiş kadim bir işçilikle, el ile oyma usulüyle yapılan, göz okşayan nadide mücevherler, takılar kalem işi gravür yüzük modelleri sunuyor. Eşi benzeri olmayan oyma işi yüzük modelleri en uygun fiyata bizde. Kalem işi yüzük gibi her kategoride kişiye özel ahşap mücevherlerin tasarımı ve imalatı yapılır. Tasarımlarımızın ilham kaynağı doğadır. Tüm ürünlerimiz sipariş üzerine kişiye özel üretiliyor, hazırda bulunmuyor. İletişime geçerek destek, bilgi alabilirsiniz, sipariş verebilirsiniz. Kendi göz alıcı tasarımlarımızın yanı sıra Size özel üretim yapıyoruz.

Bu özgün gravürlü yüzük modeller altın, gümüş, değerli ve yarı değerli taşlarla yurdumuzun ve dünyanın dört bir yanından toplanmış eşsiz desenlere ve güzelliklere sahip doğal ürünlerin harmanlanarak sizin zevkiniz ve bizim işinde ehil ustaların tecrübesi ile güzel tasarımlara dönüştürülüyor. İster birbirinden farklı kendi tasarım ürünlerimizi seçebilirsiniz, ister birlikte hayalinizdeki tasarımı oluşturabiliriz. Her tasarım özeldir, her tasarımın kendi hikayesi vardır. S Harfli kalem işi gravür yüzük

Biz doğanın tasarımından ilham alıyoruz. Oyma sanatıyla yapılan takılar tarihte olduğu gibi şimdide rağbet görüyor. Çünkü yaşadığımız topraklarda bir takı kültürü vardır ve tarihten günümüze kadar oyma ile yapılan eşyaların her zaman kendi cazibesi, kendine has kokusu vardır. Biz de bu kültüre sadık kalarak dünyada eşi bulunmayan nadide takılar üretiyoruz. S Harfli kalem işi gravür yüzük

Oyma işi dediğimiz işçilik bazen hakkaklık, bazen kalemkarlık, bazen de gravür işi olarak anılır. Esasen antik eserlere baktığımızda, milattan önceye kadar uzanan hatta net tarihi bilinmemekle beraber çok eski bir sanat dalıdır. Yalnızca Takı tasarımında değil bir çok alanda kullanılmıştır. İnsanların mağaralarda kayalara çiziminden başlayarak Ayasofyanın mimarisinde dahi bu sanatın izlerini görebiliriz. Bir el oymacısı, metalin yüzeyini oymak veya “kesmek” için ahşap saplı küçük bir çelik alet (burin veya gravür olarak bilinir) kullanan, istenen tasarımı elde etmek için çeşitli derinliklerde kesim yapan çok yetenekli bir zanaatkardır.

Bu el oyması kalitesi, ışığı benzersiz bir şekilde yakalar. İnce çizgiler veya kesikler, bir grafik sanatçısının kağıt üzerinde ince çizgiler veya kaligrafi yapmak için kalem ve mürekkep kullanması gibi kullanılır. Yetenekli bir el oymacısı, değerli bir metal parçasının herhangi bir yüzeyinde çeşitli desenler ve görüntüler yapabilir. Bu sanatta usta belirli gövde üzerine el ile özel aletlerle oyma yaparak desenleri işler. Bazen sadece kazıma yapar, bazen de kabartma, kakma, oyma, yontma ve s. yöntemlerle farklı işçilikler çıkarır. S Harfli kalem işi gravür yüzük

Günümüzde gelişmiş teknolojilerle (lazer, cnc ve s.) bu işlemler yapılmaya çalışılıyor ancak geleneksel el ile yapılan ürünlere kıyasla çok geride kalıyor. Yeni teknoloji ve kalifiye işçiliği azaltarak masrafları azaltma isteği ile diğer gravür türleri icat edilmiştir. Lazer kazıma bazen mücevher yapımında kullanılır, ancak el oymacılığının hiçbir özelliğine sahip değildir.

Basit (mekanik stil) Makine gravürü, mücevher yapımında, özellikle iç halka harf gravürü için de kullanılır. Bir amaca hizmet eder, ancak gerçek el gravürünün el yazısı kaligrafi görünümünden farklı olarak basılı bir görünüme sahiptir. S harfli kalem işi gravür yüzük

El ile kalem atma yönteminde elde edilen parlaklık lazerle olmaz. Metal olan her şey işlenebilir. El oymacılar, silahlar ve kupaların yanı sıra farklı metallerden yapılmış güzel takılar üzerinde çalışabilirler. Birçok ünlü spor müsabakasında, amblemler ve yarışmayı kazanan kişilerin isimleriyle elle oyulmuş büyük kupalar vardır. Müthiş bir ustalık eseridirler.

Güzel takılar üzerine el oyması, dış yüzeyde veya iç yüzeyde yüzük veya bilezik durumunda olabilir. İç halka yazıtları, bir yüzüğün bazen on yıllar öncesinden orijinal sahibine tarihlenebilen harika kişiselleştirmelerdir. 

Marka

Rafizade

Yüzük ölçüsü

10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 8, 9

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“S harfli kalem işi gravür yüzük” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select your currency
TRY Türk lirası